Persconferentie Dynamo Project – Forumdag Vlaamse Sportfederatie
Op 2 juni werden alle aangesloten federaties, samen met een aantal genodigden en pers, uitgenodigd voor de officiële lancering van het Dynamo Project.
De bijeenkomst vond plaats in Auberge du Pêcheur, in het pittoreske Deurle. Bij aankomst konden de aanwezigen genieten van een drankje, een broodjeslunch en een portie zon aan de oever van de Leie. Kort na de middag werd het startschot voor het Dynamo Project gegeven.
De heer Willy Pennoit, voorzitter van de raad van bestuur van de VSF, gaf de aftrap van de persconferentie met een speech waarin hij de ontstaansgeschiedenis, de doelstellingen en het verdere verloop van het project, toelichtte. Daarna werd het woord gegeven aan mevrouw Helena Wittock, adjunct- kabinetschef van Minister Anciaux. Zij gaf wat meer uitleg over hoe het project er uiteindelijk gekomen is. Van het participatiedecreet –dat de participatie binnen cultuur, jeugdwerk en sport moet stimuleren- tot de overeenkomst tussen de minister en de Vlaamse Sportfederatie, die uiteindelijk leidde tot de opstart van het Dynamo Project. Tenslotte uitte mevrouw Wittock ook de hoopvolle verwachting dat het project een voltreffer zou worden. Projectcoördinator Anne-Line Balduck was de derde spreker en gaf toelichting over de aanpak van het project. Ook het Dynamo Project Team werd voorgesteld.
Dé primeur van de persconferentie was de presentatie van de reclamespots die vanaf 2 juni op één en radio 2 uitgezonden worden. Daarnaast werd de reportage over de werking van het Dynamo Project, ook te bekijken op de website, getoond. In deze reportage worden de vier pijlers van het Dynamo Project voorgesteld, namelijk: ‘zoek op’, ‘stel een vraag’, ‘volg een opleiding’ en ‘vraag persoonlijke begeleiding’.
Aansluitend op de persconferentie volgde voor de VSF-leden de forumdag. De federaties werden uitgenodigd om mee te denken over de uitvoering van het beleidsplan voor 2010 aan de hand van de vier werkgroepen die in de namiddag zouden doorgaan. De vier onderwerpen die dit jaar aan bod kwamen, waren:
- Ethisch verantwoord sporten: hoe kan de VSF haar leden in de toekomst ondersteunen bij de vervulling van hun verplichtingen, opgelegd door het nieuwe EVS-decreet?
- Personeelsbeleid in de sportfederatiesector op lange en korte termijn
- Naar een nieuw Actieplan Sport voor Allen
- Het profiel van de jeugdsportcoördinator
Na een pauze, waarvoor de oevers van de Leie opnieuw als excellent decor fungeerden, werd de werkdag beëindigd met een plenaire zitting. De verantwoordelijken van de vier werkgroepen lichtten de standpunten van hun werkgroep toe, zodat iedereen op de hoogte kon worden gesteld van wat er in de afzonderlijke werkgroepen besproken was. Ter afsluiting kon er in de bucolische omgeving nog nagekaart worden met een drankje.
Lien Berton
FAQ
Meer >>- Moet mijn sportclub betalen voor de diensten van Dynamo Project?
- Als de statuten van mijn vzw bepalen dat bestuurders aangesteld zijn voor onbepaalde duur, kunnen zij dan voor een groot aantal jaren bestuurder blijven?
- Welke soorten verzekeringen bestaan er voor sportclubs?
- Wat betekent de juridische term ‘tegenstelbaarheid aan derden’?
- Het bestuur van onze vzw is gewijzigd. Welke documenten moeten we indienen bij de griffie van de Rechtbank van Koophandel?
Contact
Meer >>
Lien Berton
Deze Helpdesk medewerker Helpt u snel verder!!
09 243 12 94






In deze flyer beschrijven we heel bondig de juridische structuur van een feitelijke&n...













