09/02/2012
Je bent hier: VSF - Over VSF
Ga terug

NIEUWS naar het nieuwsoverzicht

Goed Bestuur: goed bestuur
Dag van de Sportclubbestuurder Limburg
29/03/2010

Dynamo Project en de provincie Limburg organiseren samen de Dag van de Sportclubbestuurder op zaterdag 5 juni 2010. Deze bijscholing wordt decretaal erkend voor administratieve en sporttechnische coördinatoren voor 3 uren.

Deelnemers kunnen bij inschrijving kiezen uit verschillende workshops en sessies, afhankelijk van hun eigen interesses en behoeftes.

Programma - Locatie en wegbeschrijving - Kostprijs - Inschrijven

Het programma van de Dag van de sportclubbestuurder in Neerpelt ziet er als volgt uit:

8u30: ontvangst met koffie en cake

9u: start de eerste reeks sessies.

 

sessie 1

Hete hangijzers van de sportclub onder de loep genomen

   
Ben je ook een visionair en wil je sportclub zich aanpassen aan de veranderende maatschappij? Dan is deze sessie zeker iets voor jou! Tijdens de sessie worden een aantal hete hangijzers waarmee sportclubs geconfronteerd worden nader bekeken. Via een aantal goede voorbeelden worden andere inzichten meegegeven hoe je als bestuurder kan omgaan met de organisatiestructuur van je sportclub, sponsorwerving, promotie of samenwerken met andere partners. Piet Meneve is de moderator van dienst en heeft jarenlange ervaring met het runnen van de sportdienst Gent. Hij kent dan ook als geen ander de hedendaagse problemen van sportclubs.

 

sessie 2

Een handleiding voor mensen: welk temperament heb jij?

   
Zoveel teamleden, zoveel verschillende karakters! En die allemaal op één lijn krijgen? “Je moet zijn/haar handleiding kennen” wordt al wel eens gegrapt. Tja, en wat als die handleiding “zoek” is?
In een heel (h)erkenbare interactieve, leuke en vooral praktische workshop leert Werner De Vree je aan de hand van vier zeer eenvoudig te (h)erkennen hoofdtemperamenten met jezelf én met anderen nog beter om te gaan! Resultaat is niet alleen dat je relaties verbeteren, je begrijpt het gedrag van jezelf en anderen ook nog eens beter, het garandeert een nóg vlottere samenwerking én je zal het nog leuk vinden ook! De zelftest geeft je een duidelijk beeld van welk temperament jij hebt.

 

sessie 3

Praktisch boekhouden voor sportclubbestuurders (beperkt aantal deelnemers)

    Dynamo Project heeft een eenvoudig boekhoudprogramma ontwikkeld dat kan gebruikt worden in de feitelijke vereniging of de kleine vzw. In deze sessie leer je werken met het Dynamo Project boekhoudprogramma zodat je op het einde van de sessie ermee aan de slag kan in jouw sportclub. Let wel: aangezien deze sessie slecht 1,5 uur duurt, wordt de theorie tot een minimum beperkt. De deelnemers worden dan ook aangeraden om de Dynamo Project brochure “boekhouding op maat van je sportclub” vooraf door te nemen.

 

sessie 4

Wegwijs in btw en de sportclub

                    
EEr heerst heel wat onduidelijkheid rond de btw-plichtigheid van sportclubs. Moet je als sportclub btw aanrekenen en betalen op het lidgeld? Wat met trainingen, sponsoring, subsidies of inkomsten van de jaarlijkse spaghetti-avond? Wat moet je doen als sportclub als je btw-plichtig bent? Deze sessie verdiept zich in de btw-problematiek voor sportclubs. Pieter De Ranter (KPMG) brengt op een heldere manier de btw-wetgeving in kaart, op maat van sportclubs.

10u30: pauze met koffie, frisdrank en cake

11u: start de tweede reeks sessies

Let op, er is een wijziging in het programma! De sessie "Praktisch boekhouden voor sportclubbestuurders" gaat enkel om 9u door. Sessie 7 gaat niet door.

                         

sessie5    

Vergaderen. Last van meetingitis?

   
Ook jij als sportclubbestuurder kan “blessures” oplopen: te veel en/of te lang vergaderen kan leiden tot meetingitis. Dat gaat volledig ten koste van de “zuivere sporttijd”! Maak kennis met de MiKaMEil-vergadertechniek en ontdek hoe goed je het al doet & hoe het nog beter kan!
Tijdens deze interactieve workshop doorloop je samen met Werner De Vree een gestructureerd stappenplan doorspekt met tips, trucs en technieken over hoe je nóg professioneler je bestuursvergaderingen leidt, documenteert en omvormt tot pareltjes van efficiënte én effectieve bijeenkomsten. Breng vooral je laatste vergaderverslagen mee!
De workshop bevat ook enkele zelftests en een uitgebreide praktische syllabus voor “thuis”!

 

sessie 6

Communiceren helpt. Tips om drop out te voorkomen

   
Welke communicatietools kan je inzetten om sporters aan je sportclub te binden? Nieuwsbrieven, mails, websites, hoe maak je ze? Naast het kiezen van de juiste kanalen, heb je ook aandacht nodig voor taal, toon en inhoud van je communicatie. Elk medium heeft zijn eigenheid en vraagt een andere benadering. Chris De Smedt leert je communiceren met je doelgroep door eerst de leden beter te leren kennen en een goede relatie op te bouwen.

 

sessie 7

Praktisch boekhouden voor sportclubbestuurders

    DEZE SESSIE GAAT NIET DOOR. Wil je toch graag "Praktisch boekhouden voor sportclubbestuurders" volgen, dan kan dat om 9u (sessie 3) of op onze andere bijscholingen. Klik hier om de andere bijscholingen"Praktisch boekhouden voor sportclubbestuurders" te zien.

 

sessie 8

Wegwijs in verzekeringen voor sportclubs

   
Sport betekent plezier, ontspanning, intense beleving door fysiek actief te zijn. Maar juist die fysieke activiteit houdt een aantal risico’s in. Een ongelukkige valpartij, een voet verzwikken, je pink omslaan bij het vangen van een bal, het zijn risico’s die inherent zijn aan sportbeoefening. Naast de lichamelijke ongevallen worden sportclubs vaak geconfronteerd met hun burgerlijke aansprakelijkheidsrisico. Alhoewel het “goede huisvader criterium” ook van toepassing is in de sportsector, worden sportclubs en sportbeoefenaars soms geconfronteerd met aansprakelijkheid die buiten dat criterium valt. In deze sessie geeft Eddy Van Den Bosch (Arena nv) een overzicht van de relevante verzekering voor sportclubs en hun bestuurders en toets deze met concrete praktijkcases.

12u30: broodjeslunch

Locatie en wegbeschrijving
Proviciaal Domein Dommelhof
Toekomstlaan 5
3910 Neerpelt
Binnenkort volgt hier de wegbeschrijving

Kostprijs van de Dag van de sportclubbestuurder

Wie Voor 27/05/2010 Vanaf
27/05/2010
bestuurslid van een sportclub aangesloten bij een VSF-federatie 10 euro 15 euro
bestuurslid van een sportclub niet aangesloten bij een VSF-federatie 125 euro 150 euro
administratief en sporttechnisch coördinator van een VSF-federatie (wordt erkend als decretale bijscholing voor 3 uren) 30 euro 35 euro
administratief en sporttechnisch coördinator van een federatie niet aangesloten bij VSF(wordt erkend als decretale bijscholing voor 3 uren) 125 euro 150 euro
sportfunctionaris van een Vlaamse stad of gemeente 40 euro 45 euro
anderen 150 euro 175 euro

Inschrijven

Klik hier om in te schrijven.

Klik hier om terug te gaan naar "volg een opleiding".

Pieter